Vielas ko mēs ikdienā lietojam lai uzmundrinātu sevi

Saspringtās darba dienas, stress par naudu, kredītiem, privāto dzīvi un karjeru ir tās lietas, kas cilvēkiem liek aizvien ātrāk un vairāk strādāt un palikt nomodā pēc iespējas vairāk stundu. Bet viss šis miega trūkums parasti atstāj sliktu iespaidu uz mūsu veselību garastāvokli un efektivitāti. Tāpēc arī mēs parasti lietojam dažādus stimulantus lai varētu sevi uzmundrināt un lai pārvarētu šo miega trūkumu. Pašlaik ir pilnīgi normāla parādība, ka mēs guļam mazāk kā ieteicamās 8 stundas dienā un tad visas dienas garumā vēl papildus lietojam šīs vielas lai noturētu sevi nomodā un varētu efektīvi strādāt pie tā, kas tad mums ir nepieciešams. Šeit tad būs mazs sarakstiņš ar vispopulārākajām lietām, kuras tad tiek izmantotas tieši šādiem stimulējošiem mērķiem:

  • Kafija – Vispopulārākais mūsdienu stimulants ir tieši kafija un tās lietošana, jo kafiju lietojam mēs visi un ar šo dzērienu ir iesējams uzņemt kofeīnu, kas ir spēcīgs stimulants, kas ļauj palikt nomodā ilgāk un tā teikt atbaida miegu. Kafiju visā pasaulē cilvēki lieto galvu reibinošos daudzumos un tiek lēsts ka viss kafijas bizness sastāda pat 100 miljardus Eiro apgrozījumu gadā. Kafiju dzer gan veci gan jauni un tā jau tiek uzskatīta par pilnīgi normālu lietu un ik-rīta kafijas tase palīdz lielai daļai cilvēku pamosties pēc nakts kurā tiek gulēts mazāk nekā ķermenis prasa.
  • Enerģijas dzērieniEnerģijas dzērieni ir diezgan jauns produkts, bet pēdējo gadu laikā tieši jauniešu vidū šie stimulanti ir kļuvuši ļoti populāri. Šajos dzērienos ir gan kofeīns gan cukurs un vēl citas vielas, kas dod cilvēkam enerģiju un papildus darbaspēku pat tad, ja jau ir nostrādātas vairākas stundas un patiesībā būtu laiks atpūtai.
  • Limonādes – Šeit ir domāti visi cukurotie dzērieni, kuri tiek lietoti ļoti lielos daudzumos. Sākot ar CocaCola un beidzot ar minerālūdeni ar garšu visi šie dzērieni satur daudz cukura un tāpēc var palīdzēt tev palikt nomodā un arī dot papildus enerģijas devu tad, kad sāk nākt miegs vai arī ir uznācis nogurums.
  • Cigaretes – Cigaretes jau ir daudz nopietnāks stimulants ar daudz nopietnākām īpašībām un arī ar sliktākām sekām. Cigaretēs galvenā viela, kas ir stimulējoša ir nikotīns, kas pamatā ir narkotika un izraisa atkarību, tāpēc arī cigarešu lietošana kad ir iesākta ir tik grūti atmetama. Lai gan cigarešu izplatība lēnām samazinās, tomēr tās vēl jo projām tiek lietotas ļoti lielos daudzumos.
  • Mūzika – Tad viens no netradicionālākajiem veidiem, kā sevi stimulēt ir mūzikas klausīšanās, jo lai gan šī nodarbe nedod nekādu fizisku vai ķīmisku efektu tomēr mūzika var uzlabot garastāvokli un radīt patīkamas emocijas, kas savukārt tad arī tevi uzmundrina.
  • Sports – Un vēl viena arī netradicionāla lieta, ko mēs varam izmantot ir sportošana, jo sportojot tiek izdalītas smadzenēs dažādas stimulējošas vielas, kas var palīdzēt tev no rīta pamosties vai arī dot papildus enerģiju pēc garas darba dienas.