Kāpēc mēs izmantojam enerģijas dzērienus?

Enerģijas dzērieni jau vairākus gadus ir bijusi viena no ātrāk augošajām dzērienu kategorijām visā pasaulē un šī kategorija ir izveidojusi daudzi miljonārus un miljardierus, jo enerģijas dzērienu cenas parasti ir daudz augstākas kā citiem gāzētajiem un saldinātajiem dzērieniem. Bet lai gan tas ir interesanti, kā šāda kategorija 20 gadu laikā no praktiski nulles ir izaugusi līdz pat 40 miljardu globālajam apgrozījumam, tomēr pamēģināsim labāk padomāt par to, kāpēc mēs vispār lietojam šos enerģijas dzērienus?

  • Neizgulēšanās – Viens no vislielākajiem cēloņiem tam, ka šis dzērienu segments ir spējis tik ātri augt ir tas, ka cilvēki aizvien mazāk un mazāk guļ un tāpēc viņiem ir nepieciešama enerģija lai varētu pamosties un lai vakaros nenāktu tik ātri miegs. Miega trūkums ir šī gadsimta viena no lielākajām problēmām, un jo ātrāk notiek tehnoloģiju attīstība, jo vairāk mums ir darāmā un vienkārši nav laiks gulēt nepieciešamās 9 stundas un labi, ja sanāk nogulēt tās pašas 7 stundas. Tas protams rada nogurumu un miegainību ko tad arī ir iespējams atrisināt ar šādiem enerģijas dzērieniem un tāpēc, ka to iedarbība parasti nav uz visu dienu tad arī mums dienas laikā ir jālieto vairāki šādi dzērieni.
  • Pārstrādāšanās – Un nākamais faktors, kas noteikti arī ietekmē neizgulēšanos ir tas, ka mums vienkārši ir pārāk daudz darba un mēs to nespējam paveikt laikā tāpēc ir jāstrādā virsstundas un jāpavada liela daļa no savas dienas tieši darbā. Un tad, lai šādu ritmu spētu izturēt mēs parasti arī meklējam palīglīdzekļus, kas šajā gadījumā tad arī ir enerģijas dzērieni. Nemitīgi straujāk augošais dzīves ritms paliek aizvien ātrāk un ātrāks un mēs, cilvēki, netiekam tam līdzi tāpēc ir vajadzīgi enerģijas dzērieni, lai mēs to spētu izturēt.
  • Atkarība – Enerģijas dzērienos galvenā viela parasti ir kofeīns un kofeīns, savukārt ir diezgan spēcīga viela, kas var izraisīt atkarību. Tieši tāpat, kā ikdienā tiek lietota kafija, tā arī enerģijas dzērieni var šo kafiju aizstāt un, kad ir radies pieradums un atkarība tad arī šīs kompānijas var no cilvēkiem visai labi nopelnīt. Atkarību kofeīns izraisa tāpēc, ka pēc tam, kad tas vairs netiek lietots, atkal rodas šis miegainums un mūsdienu spraigajā dzīvē mēs vienkārši nevaram atļauties būt miegaini!
  • Nepareizs uzturs – Noteikti, ka enerģijas trūkums var nākt no tā, ka jauniešiem ir nepareizs uzturs, jo viņi ēd tikai picas, hot-dogus un burgerus, bet nelieto uzturā visas nepieciešamās vielas kas ir dažādos augļos un dārzeņos. Un tad arī viņu ķermeņi nav spējīgi strādāt pa viesiem 100% un liekas, ka nav enerģija, tāpēc arī parasti talkā nāk šāds enerģijas dzēriens, kas palīdz atgūt enerģiju ievadot organismā kofeīnu, cukuru, vitamīnus un dažādas citas vielas.
  • Pārāk maz fiziskās aktivitātes – Un arī pārāk mazās fiziskās aktivitātes var būt par cēloni tam, ka cilvēkiem nav enerģija, jo liekais svars un nepareiza asnis cirkulācija noteikti var novest pie galvas dulluma un nesējas koncentrēties, tāpēc ir vajadzīgi enerģijas dzērieni. Bet patiesībā to visu var izārstēt ar vienkāršu treniņu devu uzkāpjot uz trenažiera vai arī dodoties pēcpusdienas vai rīta skrējienā.

 

Šādām darbībām tad arī ir dažādas sekas, bet ātrais dzīvesveids nemitīgais stress no dažādām lietām, kā ātrie kredīti vai apdrošināšanas maksājumiem tad arī rada vajadzību pēc papildus enerģijas un mēs parasti to labāk izvēlamies saņemt nevis no dabīgiem avotiem un no pārtikas vai sportošanas bet gan no šādiem saldinātiem dzērieniem.